Ik blow niet. Ik Coke niet.
Wie onder invloed van drugs plaatsneemt achter het stuur heeft een verhoogde kans op ongevallen, zeker als de bestuurder ook nog eens alcohol gedronken heeft. Tot voor 1 oktober 2010 waren drugscontroles in het verkeer uitzonderlijk. Door de invoering van de speekseltest is daar verandering in gekomen. Speekseltests hebben als voordeel dat ze sneller en eenvoudiger afgenomen kunnen worden.
Wie drugs gebruikt heeft, riskeert een boete van 1 100 tot 11 000 euro en een rijverbod van acht dagen tot vijf jaar. In geval van herhaling binnen de drie jaar kan de overtreder een gevangenisstraf krijgen van één maand tot twee jaar.
Het BIVV hield van 28/10 tot 28/11 een vervolgcampagne op de “Gene zever”-affiches die de nieuwe speekseltest tegen drugs in het verkeer aankondigden. De nieuwe affichecampagne lag volledig in dezelfde lijn, en gebruikte twee doordenkers om bestuurders eraan te herinneren dat drugs en rijden niet samengaan: “Roesbaan?” en “Ik blow niet, ik coke niet”. De grote witte en gele letters op een donkere achtergrond trekken onmiddellijk de aandacht van de automobilist. De baseline vat nog eens samen waar het om gaat: “Rij clean: speekseltest tegen drugs in het verkeer”. Clean rijden is inderdaad de boodschap voor wie een boete of rijverbod wil vermijden.
Voor meer informatie, surf naar www.bivv.be .
![]() |












